середа, 27 жовтня 2021 р.

 



27 жовтня на базі центру професійного розвитку педагогічних працівників Рожнятівської селищної ради відбулася методична студія вчителів географії та природознавства на тему:  «Готовність до інновацій вчителя географії та природознавства як чинник оптимальної педагогічної діяльності». У рамках студії вчителі обговорили розвиток індивідуальної професійної освітньої траєкторії вчителя в умовах Нової української школи  та ознайомилися з існуючими трендами у викладанні природничих дисциплін, можливостями професійного зростання та саморозвитку.  Консультанти центру Шищак Д.Д. та Медвідь І.П. презентували присутнім вчителям   структуру та зміст модельних програмам інтегрованого курсу «Пізнаємо природу» для учнів 5-9 класів нової української школи , а також з умовами проведення природознавчого конкурсу  « Геліантус» . Під час семінару педагоги розглядали можливості використання GOOGLE інструментів для організації освітнього процесу на різних етапах навчальних занять.

 

вівторок, 19 жовтня 2021 р.

 

12 жовтня на базі центру професійного розвитку педагогічних працівників Рожнятівської селищної ради відбулася методична студія вчителів німецької мови на тему:  « Викладання німецької мови у сучасних реаліях». Консультанти центру Шищак Д.Д. та Медвідь І.П. ознайомили присутніх  з структурою та змістом модельних програмам для 5-9 класів нової української школи з іноземних мов. Вчителі опрацювали ключові ідеї програми: реалізація комунікативного підходу, орієнтирів для оцінювання учнів та структурування змісту програм по класах. Учасники студії поділилися досвідом проходження он-лайн курсів у співпраці з Гете – Інститутом в рамках проєкту « Професійний розвиток вчителя іноземної мови».



понеділок, 18 жовтня 2021 р.

Уряд схвалив проєкт закону «Про дошкільну освіту»  

Кабінетом Міністрів схвалено проєкт нової редакції закону «Про дошкільну освіту».

Про це повідомили у Міністерстві освіти і науки.

За інформацією відомства, документом насамперед запропоновано запровадити інтернатуру для молодих фахівців сфери дошкілля, реалізувати принцип «гроші ходять за дитиною», а також втілити в життя академічну автономію закладів дошкільної освіти та упорядкувати їхню типологію.

Також законопроєктом пропонуються забезпечити рівний доступ дітей до якісної дошкільної освіти, зокрема шляхом створення територіальної та безбар’єрної інфраструктури, запровадження інклюзивних форм, методів, змісту, подолання мовних бар'єрів і забезпечення права дитини на здобуття освіти мовою корінного народу чи національної меншини України, а дітям із порушенням слуху – права на здобуття дошкільної освіти українською жестовою мовою.

Окрім того, законопроєкт містить норми щодо удосконалення функціонування закладів дошкільної освіти, цифровізації освітніх і управлінських процесів,  впровадження альтернативних механізмів фінансування, розвитку закладів дошкільної освіти усіх форм власності, забезпечення наступності між дошкільною та початковою освітою.

понеділок, 11 жовтня 2021 р.

Цифрові інструменти та додатки для педагогів: поради фахівців ІТ-галузі 

Додатки для створення тестів, завдань, вікторин

Програми для створення інфографіки та презентацій

Онлайн-інструменти для створення ігрових вправ

Популярна платформа для захопливого вивчення математики


Готуйтеся до зовнішнього оцінювання 2022 року онлайн 


Випускники шкіл, які складатимуть зовнішнє оцінювання та державну підсумкову атестацію у 2022 році, мають змогу ефективно підготуватися до тестування з допомогою сайту ЗНО-ОНЛАЙН.

Усі завдання справжнього ЗНО

Для комфортної підготовки до іспиту на сайті ЗНО-ОНЛАЙН розміщено майже 500 варіантів тестів з усіх предметів зовнішнього оцінювання за всі роки його проведення. Послідовне опрацювання завдань дозволить учасникам підвищити свої шанси на успішне складання тестів