четвер, 18 листопада 2021 р.

 

Методична студія практичних психологів  та соціальних педагогів

на тему: " Територія підлітків: як зберегти стосунки та не порушити кордони"

 


 


       Підлітковий вік непросто пережити дітям, батькам та педагогам. Єдиний спосіб здолати проблеми цього віку – знати про них усе й бути готовими вирішувати їх. Розглянути, які проблеми найпоширеніші в дітей підліткового віку та підвищити свій рівень компетентності з питань психологічного супроводу підлітків мали змогу фахівці психологічної служби на студії, яка відбувся відповідно до плану роботи центру професійного розвитку педагогічних працівників Рожнятівської селищної ради 17 листопада 2021 року.    У роботі студії взяли участь психологи  та соціальні педагоги закладів   загальної освіти Рожнятівської громади.  У ході зустрічі учасники мали змогу актуалізувати свої знання про особливості підліткового віку ( Христина Волошин, психолог Рівнянського ліцею); розглянути вплив факторів соціального середовища на формування особистості підлітка (Д. Шищак консультант ЦПРПП).                   
 У практичному блоці присутні на студії опрацювали прийоми, методи й технології роботи з підлітками, ознайомилися з особливостями використання методу метафоричних асоціативних карт у консультуванні підлітків та їх батьків (техніки «Роль батьків у проблемі дитини», «Карта мого життя», «Я - концепція», «Пізнання»).

 

понеділок, 15 листопада 2021 р.

Ресурси для організації якісної інклюзивної освіти 

Забезпечити інклюзивний освітній простір – одне з завдань розбудови якісної школи, визначених у рекомендаціях «Абетка для директора». Державна служба якості освіти пропонує керівникам закладів освіти поради, які ресурси задіяти для організації якісного інклюзивного навчання.

Якісні інклюзивні освітні послуги у школі – результат грамотного менеджменту, інвестицій з боку засновника, а також роботи педагогів, участі у цьому процесі всіх учнів.

Які ресурси необхідні директору для організації інклюзивного навчання?

четвер, 11 листопада 2021 р.

вівторок, 9 листопада 2021 р.

 

    Семінар-практикум вчителів трудового навчання на тему: «Шляхи модернізації сучасної технологічної освіти в контексті Нової української школи»


         З метою підвищення рівня професійної майстерності вчителів трудового навчання закладів загальної середньої освіти 8 листопада 2021року на базі центру професійного розвитку педагогічних працівників відбувся семінар-практикум вчителів трудового навчання на тему «Шляхи модернізації сучасної технологічної освіти в контексті Нової української школи».

         Керівник методичної студії Шищак В.М. акцентував увагу, що в умовах освітньої реформи викладання трудового навчання орієнтоване на формування в учнів ключових і предметних компетентностей, які спрямовані наблизити процес трудового навчання до життєвих потреб учня, його інтересів та природних здібностей. Розуміння змін має оновити підходи до вивчення предметів в Новій українській школі, щоб формувати ключові компетентності. І тут трудове навчання може бути «лідером».

         Консультанти центру професійного розвитку педагогічних працівників Шищак Д.Д. та Медвідь І.П. ознайомили присутніх з модельними програмами в освітній галузі «Технології».