вівторок, 18 березня 2025 р.

 

Форум учнівського самоврядування

 

«Вибір професії – крок у майбутнє»

 Яку професію обрати? Куди піти працювати? Такі запитання часто ставлять перед собою діти різного віку. Людині, що обирає свій професійний шлях, потрібно розібратися у величезній різноманітності сучасних професій, зрозуміти їх зміст, оцінити свої можливості, здібності та інтереси. 

 З метою ознайомлення із специфікою деяких професій 14.03.2025 року відбулись збори лідерів та координаторів учнівського самоврядування Рожнятівської територіальної громади. Розпочали вітальним словом та окреслили важливість професійного визначення координатори роботи з учнівською молоддю громади Ігор Медвідь та Ірина Баричка.

         Заступник декана медичного факультету з виховної роботи, доцент кафедри інфекційних хвороб та епідеміології ІФНМУ, Процик Андрій ознайомив учасників події із діяльністю Івано-Франківського національного медичного університету, із широким вибором факультетів та напрямків навчання. Андрій Любомирович звернув увагу на те, що обравши даний ЗВО студенти отримують якісну освіту, можливість провадження наукової діяльності, цікаве дозвілля та хороші перспективи реалізації себе у майбутньому. 

Лікар-хірург вищої кваліфікаційної категорії, завідувач хірургічного відділення КНП «Лисецька лікарня», кандидат медичних наук, доцентом кафедри хірургічних хвороб ІФНМУ, Олег Ткачук розповів про свій професійних шлях та особливості роботи в галузі медицини. Олег Степанович зазначив, що дуже важливо любити обрану спеціальність, системно розвивати свої знання і вміння, відповідально ставитися до своїх обов’язків і тоді, незважаючи на різні обставини, фахівець почуватиметься щасливим у своїй професії.

         Також учасники заходу побували із екскурсією на ВКП «Дзеркало». Директор підприємства Михайло Іванишин ознайомив присутніх із процесами роботи зі склом та дзеркалами, зокрема, нарізка скла різної конфігурації, вигинання, тонування, матування, виготовлення вітражів, художній розпис та інше. Відвідування виставкового залу показало великий асортимент готових виробів, цікаві дизайнерські рішення поєднання скла із іншими матеріалами. Михайло Васильович, підсумовуючи екскурсію, зазначив, що основним завданням підприємства є надання великого вибору послуг та забезпечення якісного і своєчасного виконання замовлень.

         Профорієнтаційні заходи є цікавими і необхідними для учнівської молоді. Вони відкривають специфіку майбутньої діяльності, дають можливість отримати відповіді на всі свої запитання, та зрозуміти, чи саме цей професійний шлях вони б хотіли обрати.

 




понеділок, 17 березня 2025 р.

 

Засідання методичної комісії вчителів словесності

Відповідно до плану роботи ЦПРПП 12 березня  2025р. відбулося засідання методичної комісії вчителів словесності на тему: "Компетентнісно- орієнтовані завдання на уроках словесності". 

 Керівник методичної комісії , Максимів О.В., учителька української мови і літератури Петранківського ліцею, зустріч розпочала зі створення позитивної атмосфери, товариськості, застосовуючи прийом "Криголам",  коли кожна вчителька мала змогу вибрати картинку, з якою асоціювався її настрій. Опісля учасниці  семінару відповідно до вибору вподобаного зображення написали однохвилинне есе.    Також за ігровими картками від Світлани Ройз "Скажи мені" поділилися прожитим та пережитим.  Під час засідання Оксана Василівна продемонструвала, як створювати та застосовувати компетентнісно орієнтовані завдання. Наголосила, що головним є не дати людині готову рибу, а навчити, як її ловити в будь- якій воді.  Учительки словесності попрактикували із завданнями PISA, сертифікаційними завданнями.  Кожен мав змогу з ними попрацювати.

"Ми не можемо завжди готувати майбутнє для нашої молоді, але ми можемо готувати молодь для майбутнього.» З таких слів розпочала свій творчий звіт вчитель зарубіжної літератури Сваричівського ліцею Замлинна Т.М. Вона зауважила ,що сучасний урок зарубіжної літератури потребує нових підходів, які мотивують учнів до активного сприйняття художніх творів. Інноваційні технології допомагають зробити навчання цікавішим, ,розвивають критичне мислення, творчі здібності та вміння аналізувати літературні тексти. Адже зарубіжна література має надихати, формувати емоційний інтелект та вміння аналізувати світ через призму мистецтва слова.

В.о. директора ЦПРПП Дарія Шищак ознайомила присутніх з листом МОН  від 14 березня 2025 р. 1/48925 «Про окремі питання  оцінювання результатів».

       Завершили свій творчий семінар рефлексією "Мій смартфон". Фразою дня учителів-словесників став вислів: "Тільки той може досягти успіху, мети, хто подолав свій страх".





четвер, 6 березня 2025 р.

 Методична студія вчителів іноземних мов

Відповідно до плану роботи ЦПРПП Рожнятівської селищної ради            6 березня відбулася методична студія вчителів іноземних мов. Керівник методичної комісії Рибчак Н.В. ознайомила присутніх з формуванням критичного мислення на уроках іноземної мови. Надія Василівна наголосила, що основним критерієм інтенсивності та успішності є формування комунікативної особистості, вміння розуміти, критично оцінювати усні і письмові тексти і оптимально використовувати свою мовленнєву діяльність.

Вчителька Сваричівського ліцею Ленів В.Т. акцентувала увагу присутніх на мотивації учнів до навчання. Вікторія Тадеївна виокремила чинники, умови та організаційні навички ефективного навчання, які будуть сприяти підвищенню інтересу учнів до предмету іноземної мови.

Вчителька Петранківського ліцею Ігнатьєва Я.В. поділилася досвідом  використання краєзнавчого матеріалу на уроці « Квіз граємо – англійську вивчаємо». Яна Вікторівна наголосила, що краєзнавчий матеріал є потужним мотиваційним засобом для учнів і може зробити процес навчання іноземної мови більш цікавим і змістовним.

Семінар пройшов на високому науково-методичному рівні та відзначений учасниками ефективним, пізнавальним, цікавим.